Kuidas valida koorivat seepi?

Pingerida seepide koorivuse kohta, alates kõige tugevamast koorijast:

  1. Kohvipuruga kooriv seep.
  2. Meresoola seebid ja Himaalaja soolaseebid.
  3. Mooniseemnetega kooriv seep.

Koorivaid seepe on erinevaid. Tavaliselt saavutatakse kooriv efekt erinevate looduslike lisandite abil: mooniseemned, meresool, Himaalaja sool, Surnumere sool, Surnumere muda, jahvatatud mandlid, -kaerahelbed, -kohvipuru, -pimsskivi, -puuviljade ja marjade pulbrid, erinevad kliid jne.

Tenderly pakub nelja sorti koorimiseks mõeldud seepe: meresoolaga, Himaalaja soolaga, mooniseemnetega ja kohvipuruga. Milline neist just Sinu jaoks kõige sobilikum on, katsume kohe välja selgitada.

  1. Kohvipuruga kooriv seep on Tenderly koorivatest seepidest kõige tugevam koorija. See kehtib Tenderly seepide puhul, sest igal tootjal on omad retseptid ja vastavad kogused, kui palju koorijat seebi sisse lisatakse.

Kohvipurust saadav kasu on imeks pandav: see võitleb tselluliidi ja vananemise vastu, on suurepärane naturaalne antioksüdant ja koorija. Samuti ka tugevatoimeline lõhnade ja plekkide eemaldaja. Kohviseepi võib kasutada köögis kätepesuks, et eemaldada nahalt kala või sibula/küüslaugu lõhna.

  1. Meresoola seebid ja Himaalaja soola seebid on koorimise tasemelt ühesugused. Erinevus on ainult soolas endas.

Meresoolas leidub  palju erinevaid mineraale: magneesiumi, tsinki, kaltsiumi, kaaliumi, joodi jne. Meresool  lõõgastab lihaseid, ergutab vereringet, mõjub hästi närvisüsteemile, sel on ka võime eemaldada kehast toksilisi jääke. Seda soola pole töödeldud, vaid saadakse otse merest, seega on see mitmeid kordi kasulikum, kui töödeldud jodeeritud sool. Meresoolaseep eemaldab nahalt surnud rakud, eemaldab pooridest mustuse  ja jätab naha siidpehmeks. Kasuta seda seepi otse nahal. Pestes end soolaseepidega saad nautida kahte hüve korraga- oma kauni naha kooritud ja samas ka puhtaks.

Himaalaja soolas  leidub üle  84 keemilise elemendi, sealhulgast palju erinevaid mineraale. See mitmekülgselt kasutatav sool on tekkinud juba 250 miljonit aastat tagasi Himaalaja mäestikes ja on kõrge mineraalide sisaldusega.  Kaalium, tsink ja magneesium aitavad reguleerida naha loomulikku niiskustaset. Looduslik sool (halit) koosneb täiuslikest geomeetrilistest kuubikukujulistest kristallidest ning kehastab kõrgemõõtmelist sümmeetriat ja korda. Kivisool aitab lahustada vanasid mõtte- ja käitumismustreid ning toetab alateadlike mehhanismide muutmist teadlike käitumistega. Tõstab tuju ja parandab meeleolu melanhoolia ja depressiooni puhul. Maakoore liikumistega sattus kivisool  sügavale pinnase alla ning on kaitstud keskkonna mõjude eest. Sool kaevatakse välja, purustatakse mehhaaniliselt ja jahvatatakse.

Himaalaja sool sisaldab kaaliumi, tsinki, magneesiumi, kloori, joodi, kaltsiumi jm. Seepi kasutades imbuvad mineraalid naha sisse, pakkudes nii näole kui kehale  parimat hoolitsust ning niisutatust. Himaalaja soolaseep eemaldab nahalt surnud rakud ja jätab naha siidpehmeks. Himaalaja sool mõjub hästi närvisüsteemile, kiirendab vereringet, on antiseptiline ja tal on võime eemaldada kehast toksilisi jääke.

  1. Mooniseemnetega seep on koorivatest seepidest kõige õrnem. Kuna mooniterad on ümmarguse kujuga, siis koorivad need hellalt sinu nahka seda kriimustamata. See seep on ka hea valik aednikele, sest just selle seebiga on mõnus peale aiatöid mulla tolm kätelt ja sõrmedelt maha pesta.

0 Comments for “Kuidas valida koorivat seepi?”

Leave a Reply

Your email address will not be published.