Millist seebialust kasutada?

seebialused2Käsitööseebid kuluvad üldiselt kiiremini, kui poes saada olevad masstoodangu seebid. See tuleb sellest, et käsitööseebid on tehtud naturaalsest toorainest ja need sisaldavad väga vähesel määral sünteetilisi ühendeid (ainult mõned värvid või lõhnad), mida vabriku seebid on ohtralt täis tuubitud. Et Sinu ostetud käsitööseep ei kuluks läbi liiga kiiresti, tuleb valida õige seebialus. Suureks seepide ligundajateks on keraamilised seebialused, ka need, millel on põhja torgatud 3 auku. Seal ligunedes kulub seep väga ruttu läbi.
Hea valik on metallist ribidega seebialus, kus seep saab kasutamise vahepeal igast küljest õhku ja jõuab läbi kuivada. On olemas ka keraamilisi ja puidust seebialuseid, mis on nutikalt välja mõeldud.
Samuti sõltub seebi tugevus valmistamisel kasutatud õlide ja rasvade hulgast. Tahketest rasvadest tehtud seep on tugevam, kui näiteks ainult õlist tehtud seep. Tugevust aitab lisada ka korralik kuivamine peale seebi valmimist. Külmprotsessi seebid kuivavad peale lahti lõikamist 4-6 nädalat.